Pre viac informácií nás kontaktujte

Hydranty a hydrantové zariadenia

Hydrantové zariadenia BratislavaV neposlednom rade ponúkame i širokú škálu hydrantových zariadení, hadicových navijakov a kompletné hydrantové príslušenstvo (hadice, prúdnice, ventily, spojky a pod.) 

Nástenné hydranty s plochou hadicou - hadicové zariadenia

Jedná sa o klasické "hydranty", ktoré sa veľmi bežne nachádzajú v starších bytových domoch.

Tieto nástenné hydranty sú vybavené okrem uzatváracieho ventilu aj hydrantovou hadicou a prúdnicou. V starších bytových domoch ako aj jednoduchších prevádzkach sa môžete stretnúť s verziou D25, čo znamená že svetlosť hadice je 1″. Tieto hydranty sa v súčasnosti do nových stavieb nenavrhujú, nakoľko nespĺňajú požiadavky príslušnej technickej normy. Vo väčšine prípadov sa však stretávame s verziou C52 tzn. 2″. Tieto hydranty sa môžu používať u nových stavieb aj v súčasnosti. Najväčšou nevýhodou nástenných hydrantov s plochou hadicou je ich "lámavosť" a teda, v prípade úplne nerozvinutej hadice, hadice zachytenej o hrany alebo pri poskrúcanej hadici, dochádza k obmedzeniu alebo úplnému zastaveniu prietoku vody. Riešením je iba pomoc od inej osoby, ktorá má na starosti udržiavať hadicu v nezalomenom stave.

Hadicové zariadenia – s tvarovo stálou hadicou

Jedná sa o variantu nástenného hydrantu s "1" hadicou avšak, tvarovo stála hadica zabezpečuje prívod vody aj v prípade neúplného roztiahnutia hadice. Taktiež nedochádza k zníženiu prietoku pri ohýbaní hadice o hrany. Tieto prednosti umožňujú efektívny a pohodlný zásah aj v prípade, že zariadenie obsluhuje len jediná osoba. 

Zaujala Vás táto služba? Neváhajte a kontaktujte nás, bližšie informácie Vám zašleme v čo najkratšom možnom čase.

Napíšte nám

 

Napíšte nám Zavolajte nám